Datasoft Yazılım

1989 yılında İstanbul’da kurulan datasoft Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Ticari Entegre yazılımları ile Muhasebe Büroları için sektörel yazılımlarınüretimi konusunda faaliyet göstermektedir.

Temel uğraşı alanındaki ürünlerini farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde bağımsız veya entegre çalışan modüllerle desteklemektedir.

datasoft kuruluşundan bu güne özellikle Ticari Yazılım konusunda uzmanlaşarak, yoğun iş yüküne sahip olan bu alanda kullanıcı ihtiyaçlarına en uygun, en hızlı ve en pratik çözümü sunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

datasoft yazılımlarının özellikleri ve kullanıcılara sağladığı avantajlar

  • Kolay kurulabilir ve öğrenilir.
  • Hız bilgi giriş ve raporlama imkanı sağlar.
  • Kullanıcıların geleneksel alışkanlıklarına uygun tasarlanmıştır.
  • Mevzuattaki değişikliklere kolay ve çabuk uyarlanabilir.
  • Orta ölçekli işletmelerin sahip olduğu bilgisayar sistemlerinin hemen hepsinde çalışabilir.
  • Dikey pazarlar için geliştirilmiş programlar ile bilgi alışverişi yapabilme özelliğine sahiptir. Hatta bu tür programlar içinden kullanılabilen özel modüller sayesinde bu programlara girilen bilgiler anında datasoft programlarına entegre edilebilmektedir.

Datasoft E-Defter, GİB Uyumlu Yazılım onaylıdır.
Datasoft e-Defter, hem mükelleflerin hem de SMMM Meslek mensuplarının uzun yıllardan bu yana muhasebe kayıtlarını tuttukları, beyannamelerini oluşturdukları ve mali tablolarını düzenledikleri Datasoft Genel Muhasebe programında, önceden bu yana süregelen alışkanlıklar dikkate alınıp yasal zorunluluklar da gözönünde bulundurularak geliştirilmiştir.

 

 

Muhasebe kayıtlarında küçük değişiklikler haricinde hiçbir düzenleme yapmadan e-defterlerini oluşturabilecekler.
Muhasebe fişlerini, e-defter standardına uygun olan belge türleri ve ödeme yöntemini seçerek girecekler.
e-Defter onayı almamış farklı ERP/muhasebe yazılımındaki verileri Datasoft Muhasebe programına aktararak yasal e-defterlerini hazırlayabilecek